روانشناسی مثبت
روانشناسی مثبت در سازمان ها و گروه ها
فوریه 25, 2019
خلاقیت در کوچینگ
نقش خلاقیت در کوچینگ چیست؟
فوریه 27, 2019
Show all

چگونه به کارمندان بدون اعتماد به نفس خود کمک کنیم؟

کوچینگ کارمندان بی اعتماد به نفس

وقتی کارمندان اعتماد به نفس نداشته باشند، بسیار سخت خواهد بود که از آن ها انتظار بهترین عملکرد را داشت. پس چگونه می توان به اینگونه کارمندان کمک کرد؟ چه نوع کوچینگ باید برای آن ها به کار برد؟ بهترین راه برای بهبود اعتماد به نفس آن ها این کارمندان چیست؟ چگونه با احساس آزاردهنده کار کردن با این افراد کنار بیاییم؟

چگونه با کارمندان کم اعتماد به نفس رفتار کنیم؟

کارمندان با اعتماد به نفس پایین به سختی ارزیابی می شوند، به سختی کوچ می شوند و به سختی پیشرفت می کنند. مشکلات اینجاست که افراد بدون اعتماد به نفس معمولا آن قدر درگیر این هستند که چگونه به نظر می آیند که به دنبال دریافت بازخورد نمی روند و زمانی هم که بازخورد دریافت می کنند آن را نادیده می گیرند. این مساله باعث می شود که آن ها موقعیت پیشرفت کردن را از دست بدهند. علاوه بر این، ارتباط برقرار کردن با این افراد نیز دشوار خواهد بود. به عنوان رئیس، شما نیاز دارید به این افراد کمک کنید که بسته به ظرفیت خودشان برای خود اعتماد به نفس بسازند و به آن ها کمک کنید که نگرش به خودشان را عوض کنند. در ادامه، استراتژی هایی برای انجام این کار را در اختیار شما قرار می دهیم.

فکر کنید

قبل از اینکه به کارمند خود برچسب “بی اعتماد به نفس” را بزنید، از خودتان بپرسید: «من بر چه اساسی به این باور رسیده ام؟» آیا او همیشه با شک و تردید صحبت می کند؟ آیا او دائما به دنبال این است که از من اطمینان مجدد بگیرد؟ توجه داشته باشید که شاید چیزی که شما به عنوان اعتماد به نفس پایین قلمداد کرده باشید تنها یک نوع تفاوت شخصیتی و یا تفاوت فرهنگی اجتماعی باشد. علاوه بر این در نظر بگیرید که چرا در حال اصلاح کارمند خود هستید. آیا رفتار او تاثیر منفی روی تیم دارد؟ اول باید درک کنید که چه چیزی را می خواهید حل کنید، سپس به دنبال راه حل باشید.

با او صادق باشید

در حالی که بیشتر مدیران از توانایی های روانشناختی بهره نمی برند و نمی توانند رگ و ریشه اعتماد به نفس پایین کارمند را پیدا کنند، به دلیل تاثیر منفی این رفتار روی تیم، اکثر مدیران به فکر مواجهه با چنین رفتاری می افتند. اگر کارمند شما اعتماد به نفس پایین خود را در قالب گارد گرفتن حین تعاملات با سایرین نشان می دهد، می توانید صادقانه به او بگویید: «شما در میتینگ ها مجادله ای برخورد می کنید و نظرات بقیه را سرکوب می کنید. در نتیجه ما نمی توانیم نظر بقیه را نیز بشنویم و این در فرایند تصمیم گیری ما تاثیر گذاشته است».

اعتماد سازی کنید

ساخت رابطه با کارمندان بی اعتماد به نفس به صبر و تلاش زیادی نیاز دارد. شما باید زمان زیادی را صرف اعتماد سازی کنید. نسبت به آن ها رفتار حمایت کننده داشته باشید و به آن ها نشان دهید که به آن ها توجه می کنید و سمت آن ها هستید. ساختن فضا و روابطی مثبت در تیم به سود همه است، به خصوص برای آن هایی که اعتماد به نفس پایینی دارند. اهداف افراد تیم را از “برآورده کردن نظر بقیه” به “پیشرفت های شخصی و تیمی” تغییر دهید.

انتظارات را مشخص کنید

یکی از بزرگترین چالش های برخورد با کارمندان بدون اعتماد به نفس به توانایی شما برای مدیریت حجم کار بر می گردد. وقتی که شخصی آن قدر اعتماد به نفس ندارد که بتواند فعال باشد و کاری که شما از او خواسته اید را انجام دهد، نمی توانید فقط کار را محول کنید و بروید. آماده باشید تا زمان بسیار زیادی با کارمندتان بگذرانید، مخصوصا در مراحل اولیه کار. این کارمند بی شک سوال های بسیار زیادی خواهد داشت که یک کارمند با اعتماد به نفس نخواهد داشت. پیشنهاد می شود که به این کارمندان در ابتدای کار مسئولیت های محدود تر و با اهداف عینی بدهید. مطمئن شوید که این کارمندان جزئیات، منابع موجود و زمان تعریف شده هر تسک را می دانند. توضیح دهید که در نهایت انتظارات شما این است که هر کارمند بتواند به صورت مستقل کار کند و برای خودش تصمیم بگیرد.

بازخورد مشخص بدهید

برای افزایش اعتماد به نفس شخص فرصت های مشخصی را برای رسیدن به موفقیت ایجاد کنید و سپس نسبت به آن موفقیت بازخورد بدهید. در مواجه با چنین افراد صرفا گفتن “کارت خوب بود!” کفایت نمی کند. باید کامل و واضح بازخورد خود را به آن ها اعلام کنید. به کارمند خود لیستی از نقاط قوت و توانایی هایش بدهید. در چنین شرایطی هدف شما این است که کارمندان خود را به سمت یادآوری نقاط قوتشان کوچ کنید. تعریف و تمجیدی که از آن ها می کنید باید با جزئیات باشد. اگر بازخورد را به شیوه صحیح بدهید می توانید اعتماد به نفس کارمند خود را افزایش دهید.

از کارمندان بخواهید با هم کار کنند

ایده بسیار خوبی است که کارمندان بدون اعتماد به نفس خود را با فردی که مهارت های آن ها را تکمیل می کند جفت کنید. اینکه از کارمندان خود بخواهید با هم روی یک پروژه مشترک کار کنند به آن ها کمک خواهد که مهارت های جدید یاد بگیرند. علاوه بر این، می توانید از کارمندان با اعتماد به نفس پایین خود بخواهید که برای همکار خود نقش کوچ را ایفا کنند. اینکه از کارمندان خود بخواهید دیگران را کوچ کنند باعث می شود که آن ها متوجه ارزش خودشان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *