تمرکز و انرژی در کوچینگ
تمرکز و انرژی در کوچینگ
مارس 1, 2019
چالش در کوچینگ
چالش در کوچینگ
مارس 5, 2019
Show all

تصمیمات خود را تحت کنترل خودتان قرار دهید

تصمیم گیری

همه ما تا به حال در شرایطی قرار گرفته ایم که باید انتخاباتی در زندگی مان انجام می دادیم که نیازمند تصمیمی بوده است که هدف زندگی ما را تحت تاثیر خودش قرار داده است. هرچه هدف زندگی شما بزرگ تر باشد، شما بیشتر نیاز دارید که برای به دست اوردن ان پایداری داشته باشید. زمانی که به سمت اهداف خود قدم بردارید، شما در مسیری قرار می گیرید که میزان تعهد و پایداری شما مورد سنجش قرار خواهد گرفت. هیجان نسبت به امکانات جدید معمولا اولین احساسی است که شما را به سمت برنامه ریزی به سمت هدف اصلی تان فرا می خواند. اما، با پیشرفتن در مسیر این احساس هیجان معمولا جای خود را به ترس خواهد داد.

وقتی که ترس بر شما غالب شود، رفتار شما تغییر خواهد کرد. شما سعی می کنید خود را متقاعد کنید که هنوز شرایط را تحت کنترل خود دارید و می دانید دارید چکار می کنید. اما هرچه در این حالت بیشتر بمانید، ترس از شکست در شما بیشتر خواهد شد و تصیمات غیر منطقی شما بیشتر و بیشتر خواهند شد. چنین شرایطی در زندگی شما نه پایدار است و نه پر بازده و حتی ممکن است کل اهداف شما را منجر به شکست کند.

تحت کنترل قرار دادن تصمیمات و اجازه ندادن به اینکه احساسات بر شما غالب شوند اهمیت بسیار ویژه ای دارد. خیلی کم پیش می آید که موفقیت بدون کمک به دست بیاید و بسیار مهم است که روابط سودمندی ایجاد کنید و فرآیند و تاثیر هم تصمیم خاص را بررسی کنید. استفاده از مهارت یک کوچ برای پیدا کردن راه حل ها و مدیریت احساسات می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. یک رابطه کوچینگ می تواند موارد زیر را برای شما به ارمغان بیاورد:

  1. مکان و زمانی برای فکر کردن – وقتی که فرصت کافی برای فکر کردن داشته باشید، مقابله با چالش ها آسان تر خواهد شد.
  2. صحبت کنید و شنیده شوید – اینکه کسی با تمام وجود به حرف های شما گوش دهد می تواند به شما کمک کند که به وضوحی برسید که بر پایه آن می توان به سمت جلو قدم بردارید.
  3. رابطه بر اساس راهکار – مکالمه با کوچ همواره مثبت خواهد بود و به شما اجازه می دهد که تمام امکانات را بررسی کنید.
  4. احترام به احساسات شما – داشتن شهامت کافی و پشتیبانی برای رویارویی با احساساتتان و پیدا کردن راه حلی برای کنترل کردن آن ها به بهترین نحو ممکن.
  5. جشن گرفتن برای موفقیت ها – تشویق کردن خود برای اینکه برای هر موفقیت کوچکی خود را تشویق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *