تمرین کوچینگ
بهترین روش برای تمرین کوچینگ چیست؟
مارس 13, 2019
آموزش یا کوچ
چه زمانی آموزش دهیم و چه زمانی کوچ کنیم؟
مارس 14, 2019
Show all

چگونه ایده های خوب را به سوال های عالی تبدیل کنیم؟

تبدیل ایده ها به سوال

علی رغم محبوبیت بارش فکری، به اشتراک گذاشتن ایده ها اغلب منجر به یک گفتگوی خلاق نمی شود. امّا سوال پرسیدن این نتیجه را خواهد داشت. در ادامه با یک سری تکنیک برای تبدیل کردن سوال های خود به ایده های عالی با ما همراه باشید.

رهبرها، کوچ ها، مربی ها، والدین و مشاورها همه ایده های خودشان را دوست دارند. ما اغلب با خود فکر می کنیم: “اگر افراد به من گوش دهند و کاری که من می گویم را انجام دهند اوضاع خیلی بهتر خواهد شد”. مشکل اینجاست که سایر افراد نیز دقیقا همین تفکر را نسبت به ایده های خود دارند.

ایده ها جایگاه خاصی برای خود دارند. به عنوان یک رهبر، ایده های شما ممکن است برخاسته از تجربیاتتان باشد. پس آن ها را به اشتراک بگذارید تا دیگران از آن ها سود ببرند.

امّا سوال پرسیدن و اینکه اجازه دهید دیگران نیز ایده هایشان را در میان بگذارند فواید بسیاری دارد. تاثیر به اشتراک گذاشتن ایده ها را با سوال پرسیدن مقایسه کنید:

  • ایده ها اغلب بحث و گفت و گو را کاهش می دهند در حالی که سوال پرسیدن آن را افزایش می دهد.
  • شما خودتان ایده هایتان را می شناسید، اما سوال پرسیدن باعث بیشتر شدن ایده ها می شود.
  • ایده ها معمولا از همان ابتدا روی روش کار تمرکز دارند، در حالی که سوال ها اهداف، مفهوم و الویت بندی ها را بررسی می کنند.
  • ایده ها سوال ها را محدود می کنند، اما سوال ها گزینه ها را بیشتر می کنند.

چگونگی تبدیل ایده ها به سوال

ایده ها همیشه وجود خواهند داشت حتی اگر سعی کنید که در عوض سوال بپرسید. با تکنیک زیر می توانید ایده های خود را به سوال های عالی تبدیل کنید. سه مرحله این تکنیک به شرح زیر می باشد:

  1. با ایده های خود شروع کنید. ایده های شما معمولا بسیار متمرکز هستند و پاسخی هستند که در دل آن پیش فرض های بسیاری وجود دارد.
  2. ایده خود را گسترش دهید. ایده مدنظر را به دسته بندی یا موضوع پشت آن ایده گسترش دهید.
  3. یک سوال باز بپرسید. در مورد دسته بندی یک سوال باز بپرسید که با “چه چیزی” و “چگونه” آغاز می شود.

بیاییم تکنیک بالا را با هم روی یک مثال پیاده کنیم.

“باید برای انجام آن کار پول قرض کنی”
این ایده شما در یک جمله است. حالا آن را به یک سوال تبدیل کنید.

“آیا قرار است برای انجام آن کار پول قرض کنی؟”
این سوالی است که معمولا رهبر ها وقتی که یک ایده را به یک سوال تبدیل می کنند می پرسند. می توانید ایده خود را در دل این سوال ببینید. پول قرض کردن. در حالی که این یک سوال است، امّا یک سوال عالی نیست زیرا بحث را محدود کرده و می تواند ایده شما را به دیگران تحمیل کند. اگر دیگران احساس کنند که چیزی دارد به آن ها تحمیل می شود، رابطه آن ها با شما خراب خواهد شد.

“چگونه قرار است برای انجام آن کار پول جور کنی؟”
این سوال ایده شما (قرض گرفتن پول) را گرفته و آن را گسترش می دهد و به شما کمک می کند که با پرسیدن یک سوال باز بتوانید ایده های بیشتری را خلق کنید.

انجام دادن سه مرحله بالا نیازمند تمرین است. تبدیل کردن سوالی که صرفا ایده شماست به سوالی که باز است می تواند کار سختی باشد. موارد زیر یک سری سوال عالی هستند که موضوع اصلی را در خود حفظ کرده اند.

من یک کتاب خیلی خوب در مورد مدیریت تیم دارد، مایلی آن را بخوانی؟
چگونه می توانی مهارت خود در مدیریت تیم را بهتر کنی؟

آیا به اخراج او فکر کرده ای؟
در کار کردن با او چه گزینه هایی داری؟

آیا او می تواند به ما کمک کند؟
چه کسی ممکن است بتواند به ما کمک کند؟

نظرت در مورد یک کمپین تبلیغاتی فیس بوک چیست؟
چگونه محصول خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهیم؟

مهم است که بدانید شما هنوز هم موضوع بحث را کنترل می کنید، امّا ایده ها و نتیجه آن را کنترل نمی کنید. سوال های باز شما به افراد کمک می کند که جنبه های جدیدی را کشف کنند. شما با سوال پرسیدن تاثیر خواهید گذاشت نه با ایده ها و این قدرت بالایی است.

ایده هایی که در طول بحث ایجاد می شود را می توان بررسی کرد و به کار برد. با پرسیدن سوال های عالی می توانید به افراد کمک کنید که در فرآیند و نتیچه بحث نقش داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *